גם אצלכם טרנספורמציה דיגיטלית היא בעדיפות עליונה כרגע? אנחנו כאן כדי לעזור להביא את אסטרטגיית הטרנספורמציה לפועל במהירות וביעילות - על ידי הטמעה חכמה של מערכות טכנולוגיות.

במרכז המצוינות הגלובלי שלנו ב-KPMG Edge של monday.com, אנחנו יודעים להוציא ממנה את המקסימום עבורכם. בזכות המומחיות העמוקה שלנו במערכת, נבנה עבורכם תהליכים עסקיים ונטמיע אותם, נחבר את monday.com למערכות נוספות באמצעות אינטגרציות, נבנה אוטומציות ואפליקציות מותאמות ללקוח מבוססות monday.com.

נעשה הכול כדי שתרגישו שהמערכת נבנתה במיוחד עבורכם. עם חדשנות והתאמה כזו - פשוט אי אפשר להיכשל.

אינטגרציה בין monday.com ל-NETSUITE

האינטגרציה בין monday.com ל-NETSUITE מאפשרת למשתמשים לסנכרן דאטה מ-monday.com ל-Netsuite במהלך העבודה השוטפת.

 באמצעות האינטגרציה, המשתמשים יכולים לקבוע מתי וכיצד הנתונים יזרמו בין המערכות, כך שהאפליקציה תדאג לסנכרון בזמן שהצוותים שלכם מתרכזים במה שחשוב באמת.

כשהכל מסונכרן ואין פערים בנתונים, קל יותר לקבל החלטות מונחות דאטה בנושאים כמו רכש, מכירות, פרויקטים, דיווחי שעות, הוצאות.

אינטגרציה בין monday.com ל- AZURE DEVOPS

תהליכי פיתוח מוצר דורשים שיתוף פעולה מקצה לקצה בין מחלקות שונות - החל מהפיתוח והמוצר, המשך ב-UX/UI ושיווק ועד האופרציה והדליברי. לכל אלה יש צורך אקוטי בפלטפורמה אחת מרוכזת שבה יוכלו כל הצוותים לנהל את התקשורת ולהסתנכרן ביניהם.

האינטגרציה מאפשרת גישה דו-כיוונית בין Azure DevOps ל-monday.com, מאפשרת לצוותי פיתוח לשלוח עדכוני התקדמות וסטטוס בקלות ולוודא ששאר הצוותים והמחלקות מעודכנים. האינטגרציה יוצרת שקיפות והסתכלות רוחבית על ניהול הפרויקטים ותהליכי פיתוח מוצר, על ידי סנכרון בזמן אמת.

עכשיו זה קל מתמיד, עם האינטגרציה שתייצר לכם מערכת אחת שאפשר לסמוך עליה.

ניהול SOX על גבי monday.com

במרכז המצוינות שלנו של monday.com אנחנו משלבים את הניסיון שלנו בעולם הכספים יחד עם המומחיות שלנו בפלטפורמה של monday.com, כדי ליצור פתרונות מנצחים.

פיתחנו מערכת לניהול תהליכי SOX, על גבי הפלטפורמה של monday.com. יצרנו סביבת עבודה לתיעוד לניהול המשימות של כל הגורמים המעורבים בתהליך - החל מאחראי הבקרות והסוקרים בארגון, היועצים, ועד המבקרים ורו״ח המבקר, והכול בפלטפורמה מרכזית אחת.

עבור אנשי הכספים, המשמעות היא -

  1. תכנון וניהול יעיל של סיכונים ובקרות עם monday.com
  2. הערכה והגדרת תכולת עבודה
  3. מיפוי ותצוגה ברמות שונות
  4. נתונים בזמן אמת
  5. דאשבורדים חכמים
  6.  תהליכים ו-Workflows אוטומטיים
  7.  שקיפות ותקשורת

פתרונות ואינטגרציות בהתאמה אישית

בעולם המשתנה של היום, ארגונים מסתמכים על יותר ויותר כלים ומערכות לניהול העבודה השוטפת ודורשים סנכרון אוטומטי בין הכלים. כדי לנהל ארגון יעיל, המערכות השונות חייבות לתקשר בניהן ולהסתנכרן, לצד תהליכי עבודה חכמים. 

כשאתם מחברים את monday.com לשאר המערכות בארגון, אתם יכולים לפשט ולהאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלכם, להקפיץ את האג'יליות שלכם בכמה רמות, ליצור מרחב עבודה דיגיטלי משותף ומסונכרן בין מחלקות ולשדרג את הפרודקטיביות התפעולית שלכם. 

לא מצאתם את האינטגרציות המתאימות ב-monday.com? אין בעיה בכלל. לא משנה אם אתם זקוקים לפתרון בעולם ה-HR, ה-ERP, או כל דבר ביניהם, אנחנו מספקים שירותי פיתוח אינטגרציות בהתאמה אישית - כולל מיפוי ה- Data Flow הנדרש, אוטומציות וכמובן ניהול סיכונים והפקת המירב מהמערכת.

Monday

פיתרון לניהול סגירת תקופה במחלקת כספים

עם השינויים בעולם העסקים, מנהלי כספים מחפשים פתרונות חכמים שיקלו על ההתנהלות היומיומית ובמקביל יעניקו ראייה אסטרטגית ממבט על.

מערכת ה-low code/no code של monday.com היא הפתרון האולטימטיבי לצרכים אלה. 

פיתחנו על גבי monday.com מערכת לניהול סיום תקופת הדוחות הפיננסיים (Financial statement closing period). לא מדובר במערכת נפרדת, אלא בפיתרון ש"מולבש" על הכלי שהארגון כבר עובד איתו. 

הפיתרון מאפשר תכנון חכם יותר ומעקב שוטף אחרי התקדמות התהליך בזמן אמת, גם עבור מי שאחראי על המשימות וגם לדרג הבכיר בראייה רוחבית התהליך כולו.

מעכשיו תוכלו לעצב תצוגה למעקב אחר התקדמות בזמן אמת, מה שמאפשר לאסוף תובנות, לנתח יעילות, לזהות צווארי בקבוק ולשפר תהליכים בארגון. 

אינטגרציה בין monday.com ל-Microsoft Dynamics 365

מעכשיו ניתן לחבר את הנתונים של Microsoft Dynamics 365 עם monday.com, עם סנכרון דו-כיווני, כך שניתן לקבל תצוגה אחידה של הלקוחות, אנשי הקשר, הלידים וההזדמנויות, ולהפוך אותם לתהליכי עבודה.

        סנכרון נתונים בזמן אמת שמביא לדיוק ויעילות.

        אוטומציה של Workflows בין מערכות, וצמצום עבודה ידנית.

        חיבור הדאטה של המכירות בצורה חלקה כדי למנוע פערי מידע.

        התחלת פרויקטים באופן מיידי לאחר סגירת ההזדמנות להגברת הפרודוקטיביות.

פתרון לניהול רכש

פיתרון הרכש על גבי פלטפורמת monday.com פותח במטרה לייעל את תכנון ההוצאות של החברה ואת תהליך קבלת ההחלטות.

המערכת מאפשרת ניהול סבבי אישורים מהגורמים הרלוונטיים באופן מסודר ואוטומטי, תוך אימות רכישות בפועל לצורך בקרה וניהול הוצאות שקוף.

באמצעות התממשקות עם monday.com ניתן לתעדף תהליכים ולמדוד תפוקה, לנתח ולהציג נתונים, להפיק דוחות ולמנף את האוטומציות לייעול וצמיחה בארגון.

למה אנחנו?

נשים את הצרכים העסקיים שלכם במקום הראשון - ונמצא פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך לכל אתגר.

עם ניסיון מוכח ושורה ארוכה של הצלחות במגוון של פרויקטים בפרופיל גבוה, אנחנו מוכנים לכל מה שתצטרכו.

בעזרת השילוב של הידע הסקטוריאלי העמוק עם הראייה הגלובלית שלנו - נהפוך את החזון העסקי שלכם למציאות.

info@kpmgedge.com

רחוב הארבעה 17 תל אביב

972-3-6848000

972-3-6848881

site by: TWB.co.il
©2024 כל הזכויות שמורות ל -KPMG סומך חייקין, שותפות רשומה בישראל ופירמה חברה בארגון הגלובלי של KPMG המורכב מפירמות עצמאיות המסונפות ל-KPMG International Limited, חברה אנגלית פרטית מוגבלת באחריות
צור קשר KPMG New Home